آسیب‌دیده چشمی

متین حسنی، شهروند اهل بوکان و از آسیب‌دیدگان اعتراضات آبان ماه ٩٨، توسط دستگاه  قضایی جمهوری اسلامی ایران به ٣١ ماه حبس محکوم شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیرا متین حسنی، اهل بوکان توسط شعبه ١٠١ دادگاه کیفری دو این شهر به ٣١ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

متین حسنی، روز پنجشنبه ٢٧ اردیبهشت ماه ١٤٠٣، در جلسه دادرسی بابت اتهامات «اغوا یا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» حاضر شد.

وی روز سه‌شنبه ٣ بهمن ماه ١٤٠٢ (٢٣ ژانویه ٢٠٢٤)، با هجوم نیروهای امنیتی به منزل خانواده‌اش در شهر بوکان بازداشت شدە بود.

این آسیب‌دیده چشمی، در نهایت روز پنجشنبه سوم اسفند ماه گذشته، با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی بوکان آزاد شد.

قابل ذکر است کە، متین حسنی، در جریان قیام خونین آبان ماه ۹۸، با شلیک نیروهای جمهوری اسلامی ایران، دچار آسیب‌دیدگی چشم چپ شد.

وی آذر ماه ١٣٩٨، در حالی که برای درمان چشم آسیب‌دیده‌اش در تهران به سر می‌برد، توسط ماموران در یک مرکز درمانی بازداشت و چندی بعد به قید وثیقه آزاد شده بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها