اعدام آروین قهرمانی، کودک‌مجرم یهودی

آروین قهرمانی (ناتانل)، کودک‌مجرمِ محبوس در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه و عضو جامعه یهودیان کُردستان که در سن ١٧ سالگی با اتهام انتسابی قتل، بازداشت و بعدها به اعدام محکوم شده، تحت فشار سازمان‌یافته برای اجرای حکم قرار دارد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، جان آروین قهرمانی، زندانی ٢٠ ساله اهل بوکان، ساکن کرمانشاه و پیرو آیین یهودیت، با فشار سپاه پاسداران و امام جمعه کرمانشاه در معرض خطر است.

به گفته یک منبع مطلع، حبیب‌الله غفوری امام جمعه کرمانشاه  و نماینده خامنه‌ای در استان کرمانشاه (کرماشان)، به همراه  اطلاعات سپاه پاسداران، خانواده مقتول را برای عدم رضایت به جهت یهودی بودن آروین قهرمانی، تحت فشار قرار داده‌اند.

این منبع افزود که آروین قهرمانی در ١٧ سالگی طی جریان یک نزاع دسته‌جمعی که با مرگ امیر شکری، یک شهروند مسلمان پایان یافت، بازدشت و بدون وجود مستندات محکمه‌پسند توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شد.

به گفته منابع نزدیک به خانواده این شهروند کُرد و یهودی، ، آروین دوره حبس خود را در سلول نگهداری شده و از انتقال او به بند عمومی به دلیل پیروی‌اش از آیین یهودیت ممانعت شده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها