مرگ کیمیا ترکاشوند

یک زن دانشجو رشته معماری به نام کیمیا ترکاشوند به دلایل نامعلومی در خوابگاه دخترانه”دباغ” دانشگاه بوعلی سینا همدان اقدام به خودکشی و در نتیجه عدم فعال تلاش برای نجاتش توسط نهادهای دولتی، جانش را از دست داد. حراست دانشگاه با ممانعت ۴۰ دقیقه‌ای از ورود آمبولانس منجر به مرگ این دانشجوی جوان شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، غروب روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ (۲۰ ژوئن ۲۰۲۴)، یک دانشجوی دختر با هویت کیمیا ترکاشوند اهل تویسرکان از توابع استان همدان و دانشجوی ترم چهارم رشته معماری از طریق خوردن قرص در خوابگاه دخترانه دباغ دانشگاه بوعلی همدان اقدام به خودکشی کرده است.

یکی از دانشجویان این دانشگاه در اینباره به هه‌نگاو گفت: “نیروهای حراست دانشگاه به مدت ۴۰ دقیقه مانع از ورود آمبولانس به داخل خوابگاه دخترانه شده‌اند و پس از تاخیر ۴۰ دقیقه‌ای، حین انتقال به داخل آمبولانس نیز نیروهای حراست به بهانه نامناسب بودن پوشش کیمیا مانع از انتقال وی به داخل آمبولانس شده‌اند که در نهایت پس از بر تن کردن پوشش و با تاخیر ۱۰ دقیقه‌ای این دانشجو به داخل آمبولانس منتقل شده و درست در حین انتقال به آمبولانس جانش را از دست داده است.

تا زمان تنظیم این خبر اطلاع دقیقی از دلایل خودکشی این دختر دانشجو در دسترس نیست. با این حال اواخر شامگاه پنج‌شنبه نیروهای حراست دانشگاه و نیروهای امنیتی خوابگاه دخترانه دباغ را محاصره و دانشجویان را نسبت به راسانه‌ای کردن این خبر تهدید کرده‌اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها