نفرادی جهت اجرای حکم اعدام

روز جمعه ۴ شهریورماه، یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی زندان بندرعباس منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز جمعه ۴ شهریور ۱۴۰۱، یک زندانی جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی زندان بندرعباس منتقل شد.

هویت وی اسماعیل برگریزان‌، فرزند ملک، ۲۸ ساله، متاهل و پدر یک فرزند اهل و ساکن محمد آباد ایرانشهر عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “اسماعیل برگریزان‌ در سال ۹۷ در بندر عباس بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها