اعتراضات در مدارس ایران گسترش یافت؛

در حالی که تجمع‌های ضدحکومتی در دانشگاه‌های ایران همچنان ادامه دارد، مدارس دخترانه بیشتری به خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی پیوسته‌اند و همزمان شورای هماهنگی تشکلات صنفی معلمان ایران هم بیانیه اعتصاب سراسری معلمان را صادر کرده است.

بر اساس گزارش‌ها و ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال، دانش‌آموزان دختر روز دوشنبه ۱۱ مهر در مدارس مختلف تهران و کرج با برداشتن مقنعه‌هایشان شعار علیه حکومت سر دادند.

دختران دانش‌آموز در مدرسه‌ای در کرج شعار دادند: «جمهوری اسلامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم.»

روز یکشنبه نیز ویدیوهای رسیده به ایران اینترنشنال نشان می‌داد که دختران دانش‌آموز در یکی از مدارس شهر کرج، مقنعه‌ها را از سر برداشته و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.

همچنین یک روز پس از حمله نیروهای امنیتی به دانشگاه شریف تهران، دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها در تجمع‌های خود با دانشجویان دانشگاه شریف ابراز همبستگی کردند و علیه نیروهای بسیج شعار دادند.

دانشگاه تهران، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه بهشتی از دانشگاه‌های بزرگ تهران بودند که در روز دوشنبه تجمعاتی در آن برگزار شد.

 

می‌جنگیم می‌میریم ایران رو پس می‌گیریم، حسین حسین شعارتون، کشتن ملت کارتون و حجاب و گشت ارشاد نمی‌خوایم نمی‌خوایم، از جمله شعارهای سرداده شده در این تجمع‌ها بود.

همچنین در دیگر شهرها، دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد، دانشجویان دانشگاه زنجان، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج، دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی یزد و دانشجویان دانشگاه شیراز در روز دوشنبه تجمع کردند.

این همه لشکر آمده به عشق میهن آمده، نخبه‌هامون رو کشتن به جاش آخوند گذاشتن، شعار ما از اینجا نمی‌ریم شریف رو پس می‌گیریم، فکر نکنی یک روزه قرار ما هر روزه و اوین شده دانشگاه، ایران شده بازداشتگاه از شعارهای دانشجویان این دانشگاه‌ها بود.

در واکنش به اعتراض‌ها به حمله به دانشگاه شریف، سخنگوی وزارت علوم روز دوشنبه در این زمینه گفت: «دیشب هیچ نیروی نظامی وارد دانشگاه شریف نشد، اطراف دانشگاه بودند.» با این حال، او افزود: «ممکن است نیروی نظامی در چنین شرایطی احساساتی شوند و ده متر وارد دانشگاه شود.»

همچنین روز دوشنبه جمعی از زندانیان زن زندان اوین در حمایت از «اعتصاب‌ها و اعتراضات مردم ایران» و همچنین در اعتراض به «کشتار و خشونت و شکنجه معترضان» اعلام کردند که در بند زنان اوین دست به تحصن می‌زنند.

نرگس محمدی، عالیه مطلب‌زاده و سپیده قلیان از جمله این زندانیان هستند.

همزمان جمعی از فعالان عرب اهوازی نیز خواستار مشارکت فعال مردم خوزستان در اعتراضات شدند و در بیانیه‌ای نوشتند: «اعتراضات جاری، تفاوتی آشکار با خیزش‌های پیشین دارد چرا که کثرت معترضان و نوع شعارها نشان از تحرکی انقلابی دارد و امید به سرنگونی نظام را افزایش داده است».

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.9 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها