زهره سرو از زندان اوین به بیمارستان

زهره سرو، زندانی سیاسی در پی حال نامساعد جسمی، از زندان اوین به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زهره سرو، زندانی سیاسی از زندان اوین به بیمارستان طالقانی تهران اعزام شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “خانم سرو در پی وخامت حال، از زندان اوین به بیمارستان طالقانی اعزام و در بخش گوش و حلق و بینی این بیمارستان بستری شده است. سطح عفونت موجود در خون وی افزایش چشمگیری داشته و به گفته پزشکان، احتمال آسیب جدی به قلب و ریه این زندانی وجود دارد.”

این زندانی سیاسی در تاریخ  ۱۹ شهریورماه امسال علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان و تنها پس از گذشت یک روز از اعزام به بیمارستان، به زندان اوین بازگردانده شد.

لازم به ذکر است، زهر سرو در تاریخ ۲۹ مردادماه و ۵ شهریورماه، علیرغم تعیین وقت قبلی به دلیل بهانه تراشی مسئولان زندان از اعزام به بیمارستان محروم مانده بود.

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص بیماری این زندانی به هرانا گفته بود: “چندی پیش زهره در زندان اوین به کرونا مبتلا شده بود؛ بهداری زندان به اشتباه بیماری وی را سرماخوردگی تشخیص داد و مدت ها از درمان مرتبط با بیماری خود محروم بود. وی پس از مدت ها به بیمارستان «شهداری تجریش» منتقل و پس از انجام آزمایشات مشخص شد که عفونت ناشی از کرونا به دلیل عدم رسیدگی به موقع، در بدن او باقی مانده است. نهایتا درمان وی با تجویز چند قرص آنتی بیوتیک صورت گرفت که تعلل در درمان به عدم بهبودی کامل او منجر شد. خانواده این زندانی که از دریافت دز سوم واکسن کرونا به دلیل تداوم بیماری اش محروم بوده، نگران سرایت این عفونت به قلب و ریه خانم سرو هستند.”

خانم سرو اوایل مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند الف-یک منتقل شد. وی اواسط آبان ماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین انتقال داده شد.

خانم سرو در نهایت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۶ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

این زندانی سیاسی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ در حالی که دوران محکومیت ۳ سال حبس پیشین خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکرد، به مرخصی اعزام شده و خردادماه همان سال پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای اوین از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

زهره سرو،  فرزند غیضان، متولد ۱۳۶۵ است. خانم سرو با عنوان “ماه فر” در فضای مجازی فعالیت داشت.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها