بازداشت اسرا بیگ محمدی در دیواندره

اسرا بیگ محمدی، شهروند ساکن دیواندره روز پنجشنبه ۱۴ مهرماه، در ارتباط با اعتراضات سراسری، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت شد.

به گزراش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱، اسرا بیگ محمدی توسط نیروهای امنیتی در دیواندره بازداشت شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت خانم بیگ محمدی به هرانا گفت: “وی روز پنجشنبه ۷ مهر، در ارتباط با اعتراضات سراسری به اطلاعات سپاه دیواندره احضار و پس از ساعاتی با اخذ تعهد آزاد شده بود. خانم بیگ محمدی مجددا روز پنجشنبه ۱۴ مهر توسط ۴ نیروی لباس شخصی در محل کار خود بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت سنندج منتقل شد. روز گذشته پس از تامین قرار وثیقه و اخذ نامه آزادی از سوی دادگستری دیواندره، مسئولان کانون اصلاح و تربیت سنندج مدعی انتقال وی به اطلاعات سپاه سنندج شدند و اطلاعات سپاه انتقال وی را انکار میکند”.

این منبع مطلع در ادامه افزود: برای آزادی خانم بیگ محمدی، وثیقه ۱ میلیارد تومانی تعیین شده است.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها