بازداشت ۸ شهروند

علیرضا رئیسی، صنعان ابوبکر لاهیجانی، امید آراسته، بهنام آراسته، امین امینی نژاد، دانیال رستگار، فرشاد درستکار و ادهم درستکار، توسط نیروهای امنیتی در شهرهای چابهار، پیرانشهر و گروک بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین، آرمان صادقی، روحانی اهل سنت به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری به دادگاه ویژه‌ روحانیت همدان احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز جمعه ۴‌ آذرماه ۱۴۰۱، یک دانشجو توسط نیروهای امنیتی در شهرستان چابهار بازداشت شد.

هویت وی “علیرضا رئیسی، ۲۳ ساله، دانشجوی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد چابهار و اهل شهرستان سرباز” عنوان شده است.

همچنین روز پنجشنبه ۳ آذر ماه، ۶ شهروند دیگر به نام های “امید آراسته، بهنام آراسته، امین امینی نژاد، دانیال رستگار، فرشاد درستکار و ادهم درستکار” توسط نیروهای امنیتی در شهر گروک واقع در شهرستان سیرک بازداشت شدند. اتهام مطروحه علیه این شهروندان «فعالیت در فضای مجازی» عنوان شده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری کردپا از بازداشت یک شهروند به نام”صنعان ابوبکر لاهیجانی، ۲۶ ساله و فرزند محمد” توسط نیروهای امنیتی در پیرانشهر خبر داده است.

همچنین، آرمان صادقی، روحانی اهل سنت و امام جمعه‌ روستای “حسینی” از توابع شهر دهگلان به دادگاه ویژه‌ روحانیت همدان احضار و از وی خواسته شده تا پنح روز دیگر در دادگاه مذکور حاضر شود.

گفته میشود دلیل احضار این روحانی حمایت از اعتراضات سراسری بوده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و آخرین وضعیت شهروندان بازداشتی اطلاعی در دسترس نیست.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها