اعدام سه زندانی

سحرگاه امروز دوشنبه هفدهم مهرماه، حکم سه زندانی که پیشتر در پرونده هایی جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، در زندان کرمان به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز دوشنبه هفدهم مهر ۱۴۰۲، سه زندانی در زندان کرمان اعدام شدند.

هویت یکی از این زندانیان (نام کوچک نامشخص) نارویی، گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، آقای نارویی پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “روز جاری دو زندانی دیگر با هویت و اتهام نامعلوم، یکی تبعه کشور افغانستان و دیگری اهل کرمان در این زندان اعدام شدند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان توسط مسئولین زندان و نهادهای متولی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱ دست کم ۶۱۷ شهروند از جمله ۱۳ زن و ۶ کودک-مجرم اعدام شدند که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن، بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است. از میان اعدام شدگان، اعدام دو نفر در ملا عام صورت گرفته است. همچنین طی این تاریخ، ۱۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۶ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها