اجرای حکم اعدام دو زندانی تبعه افغانستان

حکم اعدام دو زندانی تبعه افغانستان به نام‌های علی‌ الله‌بخش و افضل الله‌بخش، که پیشتر بابت جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی شیراز اجرا شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، سحرگاه یکشنبه ١٠ تیر ماه ۱۴۰۳ (٣٠ ژوئن ٢٠٢٤)، حکم اعدام علی‌ الله‌بخش و افضل الله‌بخش دو زندانی تبعه افغانستان در زندان مرکزی شیراز (عادل‌آباد) به اجرا درآمد.

این دو زندانی از سه سال پیش به اتهامات مرتبط با جرایم مواد مخدر بازداشت و توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده بود.

خبر اعدام این زندانیان، تا زمان تنظیم این گزارش، در رسانه‌های حکومتی به ویژه رسانه‌های نزدیک به قوه قضاییه اعلان نشده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها