فریدون ذاکری نسب زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج در دهمین روز اعتصاب غذای خود بسر می برد. وی در اعتراض به بی احترامی دادستان تهران به زندانیان سنی مذهب و عدم رسیدگی به پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فریدون ذاکری نسب، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج، دهمین روز اعتصاب غذای خود را سپری می کند.

آقای ذاکری نسب از تاریخ ۹ تیرماه ۱۴۰۱، به دلیل بی احترامی دادستان تهران به زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر و همچنین اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده خود، دست به اعتصاب غذا زده است.

تداوم اعتصاب غذای این زندانی در حالی ادامه دارد که با توجه به مشکلات جسمی زمینه ای، وضعیت او رو به وخامت گرائیده است، بر اساس آخرین علائم ثبت شده پزشکی،  فشار خون وی پایین تر از ۹ است.

ذاکری از مشکلات قلبی رنج می برد، وضعیت سلامتی وی متاثر از ۱۸ ماه نگهداری در سلول های انفرادی بازداشتگاه های زندان اوین ضعیف شده است.

آقای ذاکری نسب پیش از این از جمله در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه امسال در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده خود اقدام به اعتصاب غذا کرده بود، هر چند پس از چند روز با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب خود پایان داد.

لازم به یادآوری است، فریدون ذاکری نسب در سال ۹۶ بازداشت و نخست به اتهام «افساد فی الارض» به اعدام محکوم شد. این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی به اتهام معاونت در محاربه هم اکنون در حال رسیدگی است.

آقای ذاکری نسب که در سالن ۱۱ اندرزگاه ۴ زندان رجایی شهر بسر می برد دارای کارشناسی ارشد رشته مدیریت و پیش از بازداشت یکی از مربیان کونگ فو در استان کرمانشاه بوده است.

بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می زنند. بسیاری از این اعتصاب ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و یا بلاتکلیفی های بلند مدت بوده است.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها