محمد پورزاد، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری میکند. وی پیشتر توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز محاکمه شد. با تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۵ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد پورزاد، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری میکند.

آقای پورزاد در اسفندماه ۱۳۹۸، توسط ماموران اداره اطلاعات در مشهد بازداشت و دو روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک ۱۰۰ منتقل شد.

این شهروند پس از  ۴۰ روز در اردیبهشت ماه ۹۹، با پایان مراحل بازجویی به بند سیاسی زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

محمد پورزاد، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی از بابت اتهامات “عضویت در یکی از گروه های معاند نظام و تبلیغ علیه نظام” محاکمه شد. با تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

پیشتر در بهمن ۱۴۰۰ با درخواست آزادی مشروط آقای پورزاد مخالفت شد.

محمد پورزاد، متولد ۱۳۷۹ و اهل شهرستان کازرون است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها