امروز سه‌شنبه ۲۱ تیرماه، دو شهروند در توابع منطقه صومای ارومیه بر اثر انفجار مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق به شدت زخمی شدند. یکی از این شهروندان از ناحیه دست و صورت دچار نقص عضو شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز سه‌شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۱، دو شهروند بر اثر انفجار مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق درتوابع منطقه صومای ارومیه به شدت زخمی شدند.

هویت این شهروندان مریم و دخترش روناهی خدایی اهل روستای کوران از توابع ارومیه عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: این دو شهروند جهت مداوای پزشکی به بیمارستان خمینی ارومیه منتقل شدند. مریم در این حادثه از ناحیه دست و صورت دچار نقص عضو شده و وضعیت عمومی وی وخیم است.

این منبع مطلع افزود: مینی که در خانه این شهروندان منفجر شده توسط یکی از اعضای آن خانواده در طبیعت کشف و وی آن را همراه خود به خانه برده بود.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها