پیمان سکوتی، شهروند ساکن شهر کوچصفهان علیرغم گذشت ۵۴ روز از زمان دستگیری کماکان در زندان لاکان رشت در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. او در تاریخ ۲ خردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۱۰ روز نگهداری در بازداشتگاه اطلاعات سپاه به این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱، پیمان سکوتی، شهروند ساکن شهر کوچصفهان در زندان لاکان رشت در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «پیمان کاملا بلاتکلیف نگاه داشته شده، نه قرار بازداشت را به قرار وثیقه تبدیل میکنند و نه پرونده به دادگاه ارجاع داده میشود تا زودتر تعیین تکلیف شود.»

اتهامات مطروحه علیه این شهروند “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه های معاند نظام، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

یپیشتر یک منبع مطلع در خصوص وضعیت وی به هرانا گفته بود: “خانواده این شهروند دستکم یکبار در زندان لاکان رشت موفق به ملاقات با او شده اند.”

پیمان سکوتی در تاریخ ۲ خردادماه توسط نیروهای امنیتی همراه با تفتیش منزل و ضبط برخی از لوازم شخصی اش بازداشت شد.

وی پس از بازداشت به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاه اطلاعات سپاه نگهداری و سپس به زندان لاکان رشت منتقل شد.

پیمان سکوتی شهروند اهل شهر کوچصفهان از توابع شهرستان رشت در استان گیلان است.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها