روز شنبه ۲۵ تیرماه یک زن جوان به دنبال درگیری با یک آمر به معروف، توسط پلیس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ایران اینترنشنال هویت این شهروند را سپیده رشنو عنوان کرده است. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشری در ایران، روز شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱، یک زن جوان به دلیل آنچه “هتاکی و ضرب و شتم آمر به معروف” عنوان شده است، توسط پلیس بازداشت شد.

ایران اینترنشنال در گزارشی هویت این شهروند را سپیده رشنو، ۲۸ ساله، ویراستار و داستان‌نویس عنوان کرده است.

اخیرا ویدئویی از درگیری دو نفر در یکی از اتوبوس های بی آر تی در فضای مجازی منتشر شد که نشان میدهد شخصی به بهانه “امر به معروف” اقدام به دخالت در نحوه پوشش یک زن کرده است. در پی این موضوع شماری از حاضران با آمر به معروف که قصد فیلمبرداری از معترضان به دخالت او را داشت، درگیر شده بودند.

پس از انتشار ویدئو مورد اشاره، خانم رشنو توسط نیروهای انتظامی بازداشت شده است. تاکنون از محل نگهداری وی اطلاعی در دست نیست.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها