حجت کرمانی یکی از وکلای سید مصطفی تاجزاده از عدم پذیرش وکالت نامه وکلای وی، توسط بازپرس پرونده خبر داد. وی عنوان کرد، این در حالی است که اتهام مطروحه علیه موکلم از مصادیق تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری نیست. آقای تاجزاده در تاریخ ۱۷ تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حجت کرمانی یکی از وکلای سید مصطفی تاجزاده، از عدم پذیرش وکالت نامه وکلای وی از سوی بازپرس پرونده خبر داد.

حجت کرمانی درباره آخرین وضعیت پرونده سید مصطفی تاجزاده گفت: «بنده به همراه آقایان دکتر امیر حسین‌آبادی و هوشنگ پوربابایی، وکالت سید مصطفی تاجزاده را برعهده داریم. من امروز به عنوان یکی از وکلای تاج‌زاده به دادسرای ناحیه ۳۳ تهران (دادسرای امنیت)  مراجعه و با بازپرس محترم رسیدگی‌کننده به پرونده ایشان، صحبت کردم.»

این وکیل پایه یک دادگستری با بیان اینکه تقاضای ما اعلام وکالت و ثبت وکالت‌نامه و ملاقات با موکل و همچنین تبدیل قرار بازداشت ایشان بود، اظهار داشت: «این موضوع را مطرح کردم اما بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده وکالت ما را نپذیرفتند.»

کرمانی با اشاره به استدلال بازپرس پرونده تاج‌زاده تصریح کرد: «علیرغم اینکه استدلال من این بود با توجه به عنوان اتهامی که اکنون برای تاج‌زاده مطرح شده است و با توجه به نظریه مشورتی ۹۸/۸/۱۶ اداره‌کل حقوقی قوه قضائیه که درخصوص ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری ارائه شده است، اتهام مطروحه علیه موکلم از مصادیق تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری نیست اما بازپرس محترم اعلام داشتند از نظر ایشان در این پرونده باتوجه به نوع جرم، وکیل باید از میان وکلای مورد تایید رئیس قوه قضاییه، موضوع تبصره ماده ۴٨، انتخاب شود.»

وی افزود: «صرف نظر از اینکه آنچه تا به امروز از سوی مقامات رسمی در مورد مصادیق اتهام تاج‌زاده مطرح شده است، به فرض توجه اتهام، از مصادیق جرایم سیاسی است و طبق قانون جرم سیاسی باید رسیدگی شود، در وضعیت فعلی درخواست ما همچنان پذیرش وکالت بنده و دیگر همکارانم در پرونده و امکان ملاقات ایشان با وکلای تعیینی‌شان و تبدیل قرار بازداشت موقت و آزادی ایشان است.»

مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، روز جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

روز دوشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۱، مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، تماس تلفنی کوتاهی با فخرالسادات محتشمی پور همسرش برقرار کرد. آقای تاجزاده طی این تماس عنوان کرد که هم اکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین در بازداشت بسر میبرد.

پیشتر مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه اتهامات مطروحه علیه مصطفی تاجزاده “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام”، عنوان کرده است. او همچنین افزود: “در تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۱ قرار تعقیب از نوع بازداشت موقت برای ایشان صادر شده است.”

او پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه برخوردهای قضایی و تحمل حبس را داشته است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها