بازداشت زینب همرنگ

#زینب_همرنگ_سیدبیگلو ۵۴ساله، معلم بازنشسته از شهر اردبیل، از اهالی شهرستان مغان، متاهل و دارای دو فرزند است. وی فعال صنفی و مدنی بوده است. زندانی سیاسی زینب همرنگ در شهریورماه ۱۳۹۹، حین سفر به آذربایجان غربی توسط مأموران اطلاعاتی در تاریخ ٢١ اسفنددر شهر #خوی بازداشت شده و به بازداشتگاه این شهر منتقل گردید وی پس از ۵ روز حبس در خوی، جهت تحمل محکومیت صادره به زندان اوین منتقل شد.وی پیش از این در در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۸ توسط نیروهای حکومتی در منزل خود به همراه دخترش بازداشت شده و در دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس، از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس، در مجموع به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.او در ۲۵ مهرماه ۱۴۰۱، چند روز پس از حمله به زندان اوین آزاد شده بود.

قانون اساسی :
اصل ۲۲-رعایت حقوق ذاتی و شهروندی
اصل۳۲-عدم توقیف،حبس،تبعید غیر قانونی
اصل۳۴-رعایت حقوق انسانی توسط قانون

اعلامیه جهانی حقوق بشر:
ماده۹-عدم حبس توقیف،تبعید غیر قانونی
ماده ۱۰-حق محاکمه قانونی برای همه
ماده١٩: حق آزادی بیان

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا

نوبت خودتم میشه مطمئن باش تو سایت خودت خبر دستگیریت و میزنیم بالاخره که ی روز برمیگردی اینجا و ما تا ظهور امام زمان(ع) اینجا هستیم منتظر شما