بی‌خبری از سرنوشت محمد بون شهروند بلوچ

یک شهروند بلوچ با هویت محمد بون توسط نیروهای اداره اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در چابهار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز جمعه ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ (۵ آوریل ۲۰۲۴)، محمد بون ۲۲ ساله اهل شهر پیشین از توابع شهرستان راسک، توسط نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات و بدون ارائه هیچگونه برگه قضایی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

به نوشته حال وش، طی روزهای پس از حمله جیش العدل، بسیاری از شهروندان بلوچ در چابهار دستگیر شده‌اند. محمد بون یک روز پس از حمله مذکور بازداشت شده‌ و باوجود گذشت یک هفته از زمان دستگیری اطلاعی از سرنوشت وی در دسترس نیست و پیگیریهای خانواده جهت اطلاع در این‌باره بی‌نتیجه مانده است و نیروهای اداره اطلاعات به آنان عنوان کرده‌اند که “جهت پیگیری وضعیت فرزندشان به اداره اطلاعات تهران مراجعه کنند”.

تا زمان تنظیم این گزارش، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، اتهامات وارده، محل نگهداری و سرنوشت این شهروند در دسترس نیست.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها