اجرای حکم اعدام چهار زندانی

حکم اعدام چهار شهروند لُر بختیاری به نام‌های مسعود استکی، جعفر حسن‌زاده، مجید رضایی و مصطفی آقامحمدی که پیشتر از بابت قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی اصفهان اجرا شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، سحرگاه یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۱۲ می‌۲۰۲۴)، حکم اعدام دست‌کم ۴ شهروند به نام‌های مسعود استکی، جعفر حسن‌زاده، مجید رضایی و مصطفی آقامحمدی در زندان مرکزی اصفهان (زندان دستگرد) اجرا شد.

به گفته یک منبع مطلع، این چهار زندانی که همگی از شهروندان لُر بختیاری و اهل زینبیه اصفهان بودند، ۱۰ سال پیش در پرونده‌ای مشترک به اتهام قتل عمد پسر عموی مسعود استکی بازداشت و توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده بودند.

قابل ذکر است که، این چهار شروند روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه به همراه یک متهم دیگر با هویت محمود عطایی نکویی آبادی جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده بودند.

خبر اعدام این چهار زندانی، تا زمان تنظیم این خبر در رسانه‌های حکومتی به ویژه رسانه‌های نزدیک به قوه قضاییه اعلان نشده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها