اعدام در نیشابور

یک زندانی با هویت ایمان رضایی‌پور، که پیشتر بابت اتهام “قتل عمد” توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به اعدام محکوم شده بود، در زندان نیشابور اعدام شد.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز یکشنبه ۱۳ خردادماه ۱۴۰۳ (۲ ژوئن ۲۰۲۴)، حکم اعدام ایمان رضایی‌پور، ٤٠ سالە در زندان نیشابور اجرا شده است.

به نوشته سازمان حقوق بشر ایران، این زندانی سه سال پیش بابت اتهام “قتل عمد” بازداشت و به اعدام محکوم شده بود. اولیای دم مبلغ خونبها را پنج میلیارد تعیین کرده بودند که در نهایت خانواده این زندانی موفق به پرداخت این مبلغ نشدند و حکم اعدام وی اجرا شد.

تا زمان تنظیم این گزارش، خبر اعدام این شهروند در رسانه‌های حکومتی به ویژه رسانه‌های نزدیک با قوه قضائیه اعلان نشده است

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها