حضار و بازداشت زهرا نبی‌زاده

زهرا نبی‌زاده، از بازداشت‌شدگان جنبش “زن زندگی آزادی “، پس از احضار و مراجعه به اداره اطلاعات مهاباد بار دیگر بازداشت شد.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز سه‌شنبه ۸ خردادماه ۱۴۰۳ (۲۸ مه ۲۰۲۴)، زهرا نبی‌زاده، از بازداشت‌شدگان جنبش زن، زندگی، آزادی در مهاباد، پس از احضار و مراجعه به اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شده است.

پیگیریهای خانواده زهرا نبی‌زاده جهت اطلاع از سرنوشت و وضعیت وی تاکنون بی‌نتیجه مانده و نهادهای امنیتی از ارائه پاسخی مشخص در این‌باره خودداری کرده‌اند.

قابل ذکر است که، زهرا نبی‌زاده  پیشتر نیز در تاریخ ۴ دی‌ماه ۱۴۰۱، در جریان جنبش “ژن ژیان ئازادی” در حالیکه که دوره حاملگی خود را می‌گذراند توسط نیروهای حکومتی ربوده شده بود.

تا زمان تنظیم این گزارش، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، اتهامات انتسابی، محل نگهداری و سرنوشت این شهروند در دسترس نیست.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها