سمیه شفیعی، اهل سنندج و دانشجوی ترم آخر دانشگاه علوم پزشکی کُردستان، پس از فشار و تهدید‌های مکرر مدیرگروه و رییس دانشکده بهداشت اقدام به خودکشی کرد. وضعیت این دانشجو وخیم گزارش شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز دوشنبه ٢١ خردادماه ١٤٠٣ (١٠ ژوئن ٢٠٢٤)، سمیه شفیعی، ٢٤ ساله و دانشجوی رشته بهداشت محیط، از بالای یک ساختمان نیمه‌کاره در حوالی دانشکده بهداشت سنندج خود را به پایین پرت کرده و دست به خودکشی زده است.

به گفته یکی از دانشجویان این دانشگاه، سمیه شفیعی بر سر دوره کارآموزی با مدیرگروه رشته بهداشت محیط، مشاجره لفظی داشته و پس از آن، نیز توسط رئیس دانشکده برای حذف ترم جاری تحصیلی، تحت فشار قرار گرفته بود.

سمیه شفیعی در حال حاضر، جهت رسیدگی پزشکی به بیمارستان منتقل شده است و آخرین وضعیت وی، نگران‌کننده گزارش می‌شود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها