حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان لنگرود قم به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز شنبه ۱ مردادماه ۱۴۰۱، سه زندانی در زندان لنگرود قم اعدام شدند.

در این گزارش هویت این ۳ زندانی «حامد صفا، علی محمد مرادی و علی حسینی، اهل و ساکن محله چهار راه سرگردان شهر قم» عنوان شده است.

همچنین در در تاریخ ۱۸ تیرماه، حکم اعدام یک زندانی دیگر با هویت «بهادر نوروزی» در زندان لنگرود قم به اجرا درآمد.

در این گزارش آمده است: «حامد و علی محمد در سال ۹۸ به همراه بهادر، در یک پرونده مشترک در قم با اتهام مواد مخدر بصورت جداگانه بازداشت و توسط شعبه دادگاه انقلاب قم به اعدام محکوم شدند و تا زمان اجرای حکم اعدام در زندان لنگرود قم سپری کردند.»

خانواده این سه زندانی در تاریخ ۳۱ تیرماه، برای آخرین بار با آنها دیدار کردند.

تا لحظه تنظیم این گزارش اعدام این چهار زندانی، از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها