امروز یکشنبه ۲ مرداد، محسن عزیزی و خوشاو عینی، شهروندان بازداشتی اهل اشنویه، با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۱، محسن عریزی و خوشاوعینی، از زندان اشنویه آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، آزادی این دو شهروند با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

این شهروندان در طی مدت بازداشت از دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده و تاکنون از  اتهامات مطروحه علیه آنها اطلاعی در دست نیست.

آقای عزیزی، در تاریخ ۶ تیرماه ۱۴۰۱، بدون ارائه حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و به مکانی نامعلومی منتقل شد. ماموران در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منزل آقای عزیزی کرده بودند. وی در تاریخ ۱۰ تیرماه جهت بازجویی به بازداشتگاه‌ یکی از نهادهای امنیتی در ارومیه منتقل شده بود.

آقای عینی نیز در تاریخ ۲۲ تیرماه، توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت و در تاریخ ۲۵ تیرماه جهت بازجویی به بازداشتگاه یکی از نهادهای امنیتی در ارومیه منتقل شده بود.

محسن عزیزی و خوشاوعینی در تاریخ ۳۰ تیرماه، به زندان اشنویه منتقل شدند.

آقای عزیزی، پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و بازجویی توسط نهادهای امنیتی را داشته است. وی در تاریخ ۲ تیرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه از بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در این شهر آزاد شد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها