بازداشت و تفتیش منزل یک نوکیش

یک شهروند نوکیش مسیحی در کرج روز یکشنبه ۹ مرداد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش هرانا به نقل از محبت نیوز، روز یکشنبه ۹ مردادماه ۱۴۰۱، یک شهروند نوکیش مسیحی در کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

براساس این گزارش هویت وی «محمد گلباز» عنوان شده است.

ماموران امنیتی او را در محل کار خود بازداشت و پس از آن اقدام به تفتیش منزل وی کرده و  برخی از لوازم شخصی از جمله لپ تاپ او را ضبط کرده و با خود برده اند.

بنابراین گزارش، آقای گلباز از زمان بازداشت تاکنون تنها یکبار امکان تماس با خانواده خود را داشته است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند بازداشتی اطلاعاتی در دسترس نیست.

لازم به اشاره است علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها