مصدومیت ۵ کارگر بر اثر گرمازدگی

امروز شنبه ۱۵ مرداد، ۵ تن از کارگران پالایشگاه آبادان بر اثر گرمازدگی در حین کار دچار مصدومیت شد. با وجود تاکید کمیته بحران استان خوزستان به کاهش ساعت کاری به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این منطقه، اما تنها این بخش‌نامه‌های تعطیلی یا کاهش ساعات کاری، مربوط به ادارات و آن هم به دلیل کاهش در مصرف برق است. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه، امروز شنبه ۱۵ مردادماه ۱۴۰۱، پنج تن از کارگران پالایشگاه آبادان در حین کار و بر اثر گرمازدگی از حال رفتند.

براساس این گزارش، در گرمای بالای ۵۰ درجه امروز در پالایشگاه آبادان، حداقل ۵ کارگر به دلیل گرمازدگی از حال رفته و راهی بیمارستان شدند.

با وجود تاکید کمیته بحران استان خوزستان به کاهش ساعت کاری به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این منطقه، اما تنها این بخش‌نامه‌های تعطیلی یا کاهش ساعات کاری، مربوط به ادارات و آن هم به دلیل کاهش در مصرف برق است.

ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها