خودکشی دو کودک

دو کودک حدودا ۱۰ و ۱۳ ساله اهل شهرهای کوهدشت و چم پلک واقع در استان لرستان، از طریق حلق آویز کردن و شلیک با اسلحه شکاری دست به خودکشی زده و جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو کودک در استان لرستان خودکشی کردند.

هویت این کودکان امیر محمد ابوالوفایی، حدودا ۱۰ ساله اهل کوهدشت و فرهاد خدایی، حدودا ۱۳ ساله و اهل شهر چم پلک از توابع بخش شاهیوند در استان لرستان توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع نزدیک به خانواده این کودک حدود ۱۰ ساله به هرانا گفت: “امیر محمد هفته گذشته از طریق حلق آویز کردن اقدام به خودکشی کرده و به بیمارستان منتقل شده بود. وی طی این مدت در کما بسر میبرد اما به دلیل آسیب های وارده روز گذشته جان خود را از دست داد.”

همچنین یک منبع در رابطه با خودکشی نوجوان حدودا ۱۳ ساله به هرانا گفت: “این کودک اهل شهر چم پلک از توابع بخش شاهیوند استان لرستان بود. او به دلایل نامعلومی از طریق اسلحه شکاری دست به خودکشی زده و فوت کرد.”

سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی های سالانه از سوی سازمان پزشکی قانونی بیش از ۷ درصد اعلام شده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها