ممانعت از اعزام زهره سرو

زهره سرو، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، روز شنبه ۵ شهریور، علیرغم تعیین وقت قبلی به دلیل بهانه تراشی مسئولان زندان از اعزام به بیمارستان محروم ماند. وی پیشتر به بیماری کرونا مبتلا شده بود که با تشخیص نادرست بهداری زندان و نتیجه آن، عفونت ناشی از کرونا در بدن وی باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۵ شهریورماه ۱۴۰۱، زهره سرو، زندانی سیاسی علیرغم تعیین وقت قبلی از اعزام به بیمارستان محروم شد.

یک منبع مطلع با بیان این مطلب به هرانا گفت: “پیشتر زهره علیرغم ابتلا به کرونا با تشخیص نادرست بهداری زندان از اعزام به بیمارستان محروم شده بود. مدتی بعد به بیمارستان «شهدای تجریش» منتقل شده و بعد از آن چندین بار به بیمارستان «طالقانی» اعزام شد. نهایتا پس از تشخیص پزشک معالج و تعیین وقت، وی جهت تخلیه سینوسهایش در تاریخ ۲۹ مردادماه و ۵ شهریورماه باید به بیمارستان مراجعه می کرد که اعزام زهره با سنگ اندازی مسئولان زندان به بیمارستان میسر نشد.”

پیشتر یک منبع مطلع در خصوص بیماری این زندانی به هرانا گفته بود: “پیشتر زهره در زندان اوین به کرونا مبتلا شده بود؛ بهداری زندان به اشتباه بیماری وی را سرماخوردگی تشخیص داد و مدت ها از درمان مرتبط با بیماری خود محروم بود. وی پس از مدت ها به بیمارستان «شهداری تجریش» منتقل و پس از انجام آزمایشات مشخص شد که عفونت ناشی از کرونا به دلیل عدم رسیدگی به موقع، در بدن او باقی مانده است. نهایتا درمان وی با تجویز چند قرص آنتی بیوتیک صورت گرفت که تعلل در درمان به عدم بهبودی کامل او منجر شد. خانواده این زندانی که از دریافت دز سوم واکسن کرونا به دلیل تداوم بیماری اش محروم بوده، نگران سرایت این عفونت به قلب و ریه خانم سرو هستند.”

خانم سرو اوایل مهرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند الف-یک منتقل شد. وی اواسط آبان ماه با پایان مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین انتقال داده شد.

خانم سرو در نهایت توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۶ سال زندان در خصوص او قابل اجرا است.

این زندانی سیاسی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. در تاریخ ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ در حالی که دوران محکومیت ۳ سال حبس پیشین خود را در زندان قرچک ورامین سپری میکرد، به مرخصی اعزام شده و خردادماه همان سال پس از مراجعه به واحد اجرای احکام دادسرای اوین از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

زهره سرو،  فرزند غیضان، متولد ۱۳۶۵ است. خانم سرو با عنوان “ماه فر” در فضای مجازی فعالیت داشت.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها