قربانی کودک همسری؛

ردی در مشهد همسر ۱۶ ساله خود را به دلیل در خواست سیسمونی مورد ضرب و شتم قرار داد. در پی این درگیری جنین ۸ ماهه این زن سقط میشود و پس از چندی خودش نیز در بیمارستان جان خود را از دست می دهد. هم اکنون متهم در بازداشت بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خراسان، یک زن ۱۶ ساله، قربانی کودک همسری در مشهد توسط همسر خود به قتل رسید.

براساس این گزارش، در تاریخ ۱۲ تیر بود که مرد جوانی به نام محمدرضا خودروی پرایدش را مقابل مرکز درمانی پارک کرد و سراسیمه همسر ۱۶ ساله اش را در حالی به داخل اورژانس بیمارستان برد که دختر ۶ ساله ای نیز او را همراهی می کرد. پزشکان با مشاهده وضع وخیم زن نوجوان بلافاصله اقدامات درمانی را آغاز کردند اما او نه تنها جنین ۸ ماهه اش را سقط کرد بلکه خود نیز به کما رفت و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امدادی هاشمی نژاد بستری شد.

اما تلاش کادر درمان برای نجات زن ۱۶ ساله از مرگ نتیجه ای نداد و او مرداد گذشته بر اثر برخی از عوارض ناشی از یک درگیری جان سپرد.

«محمدرضا» پس از اطلاع از مرگ همسرش، عازم بیمارستان روان پزشکی ابن سینا شد و از پزشکان خواست او را در بیمارستان بستری کنند چرا که حال روحی و روانی مناسبی ندارد. با توجه به این که «محمدرضا- الف» قبلا نیز به مرکز درمانی ابن سینای مشهد مراجعه کرده بود، پزشکان به طرح سوالاتی در این باره پرداختند که ناگهان مرد ۳۳ ساله به قتل همسر خود اعتراف کرد.

او به کادر درمانی بیمارستان گفت: مدتی بود که خودروی پرایدم دچار نقص فنی شده بود و نیاز به تعمیر داشت. من هم که به خاطر اعتیاد شدید به مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه، درآمد زیادی نداشتم و نمی توانستم با مسافرکشی هزینه هایم را تامین کنم بسیار نگران بودم در همین شرایط همسرم از من تقاضای پول کرد تا برای نوزادی که هنوز یک ماه دیگر قرار بود به دنیا بیاید اسباب بازی و لباس (سیسمونی) تهیه کند. من هم از خواسته همسرم بسیار عصبانی شدم و با زدن ضرباتی بر پیکرش او را به طرف چارچوب آلومینیمی حمام هل دادم به طوری که در حمام کنده شد و او روی زمین افتاد، وقتی دیدم حال وخیمی دارد او را با کمک دخترم سوگند که حاصل ازدواج با همسر قبلی ام است به بیمارستان بردم ولی او نه تنها فرزندش را سقط کرد بلکه خودش نیز جان سپرد.

متهم پس از اعتراف به قتل، بازداشت شد و پرونده وی در شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حال بررسی است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها