درگیری در پی “امر به معروف”

سیدمصطفی بحرینی، دادستان مرکز استان فارس، از گشوده شدن پرونده قضایی، برای دو زن جوان بازداشت شده در پی درگیری با “آمران به معروف” خبر داد. این شهروندان روز گذشته بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سیدمصطفی بحرینی، دادستان مرکز استان فارس از گشایش پرونده برای دو زن جوان که در پی درگیری با “آمران به معروف” بازداشت شده بودند، خبر داد.

سید مصطفی بحرینی با اشاره به اینکه برای این دو شهروند پرونده ای در مراجع قضایی گشوده شده، افزود: تصمیمات قضایی آتی در این خصوص در چارچوب قانون اطلاع رسانی خواهد شد.

روز گذشته دوشنبه ۷ شهریورماه، فرماندار شهرستان شیراز از بازداشت دو زن جوان در پی درگیری با “آمران به معروف” در یک مرکز خرید خبر داد. او ضمن بیان اینکه شهروندان بازداشت شده خواهر هستند، دو زنی که اقدام به دخالت نوع پوشش این دو زن جوان کرده بودن را همسر و دختر منصور خادم صادق، از کشته شدگان جنگ ایران و عراق معرفی کرد.

پس از این ماجرا و در پی تصمیم شورای تامین شهرستان شیراز، پاساژ مصطفوی شیراز تا اطلاع ثانوی پلمب شد و  یک واحد انتظامی نیز در محل مستقر شد. “عدم رعایت اصول امنیتی و نصب دوربین مداربسته و عدم رعایت اصول اسلامی” از دلایل پلمب این مرکز خرید عنوان شده است.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها