مرخصی شادی گیلک

شادی گیلک، شهروند ساکن تهران روز دوشنبه ۷ شهریور از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱، شادی گیلک از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

اعزام به مرخصی خانم گیلک به مدت ۵ روز صورت گرفته است.

چندی پیش یک منبع مطلع در خصوص وضعیت شادی گیلک به هرانا گفت: “علیرغم سپری شدن بیش از یک سوم دوران محکومیت خانم گیلک، تاکنون با درخواست آزادی مشروط این شهروند موافقت نشده است.”

خانم گیلک پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی افشاری محاکمه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شد.

وی نهایتا در تاریخ ۱۸ دی‌ماه سال گذشته جهت تحمل دوران محکومیت خود، راهی زندان اوین شد.

لازم به ذکر است آرش جوهری، فعال کارگری و همسر شادی گیلک نیز در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین است.

آقای جوهری دیماه ۹۹ توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که نهایتا با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و تسلیم به رای، این محکومیت به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها