بازداشت شهروندان در ماکو

آیدین جعفری، شهروند اهل شهرستان ماکو پس از حضور در اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد. وی به همراه شماری دیگری از شهروندان، در پی برگزاری تجمعی اعتراضی در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه طی روزهای اخیر به اداره اطلاعات شهرستان ماکو احضار شده بود.

به گزاش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، تعدادی از شهروندان معترض به شرایط دریاچه ارومیه در ماکو توسط اداره اطلاعات این شهرستان احضار و بازداشت شدند.

هویت یکی از این شهروندان “آیدین جعفری، ۱۹ ساله” توسط هرانا احراز شده است. این شهروند پس از حضور در اداره اطلاعات شهرستان ماکو بازداشت شده و تا زمان تنظیم این گزارش از وضعیت او اطلاعی در دسترس نیست.

روز شنبه ۱۹ شهریورماه، شماری از شهروندان و حامیان محیط زیست، در اعتراض به وضعیت دریاچه ارومیه در شهرستان ماکو دست به تجمع اعتراضی زدند.

گفته می‌شود احضار این شهروندان به دنبال برگزاری تجمع مورد اشاره و انتشار تصاویر و ویدیوهای آن در فضای مجازی صورت گرفته است.

تاکنون از اتهامات مطروح علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها