فقدان ایمنی کار؛ مرگ یک کودک

روز پنجشنبه ۱۷ شهریور، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، یک کودک کار در حین انجام کار در مشهد دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۱، یک کودک کار در حین انجام کار جان خود را از دست داد.

هویت این کودک «وحید زاروزهی، ۱۶ ساله و اهل منطقه بازار مشترک زاهدان» عنوان شده است.

براساس این گزارش، این کودک کار در حین انجام کار بر اثر سقوط از ساختمان سه طبقه در مشهد جان خود را از دست داده است.

مرگ و مصدومیت ۹۷ کارگر در خراسان رضوی

به گزارش ایرنا، در چهار ماهه ابتدای امسال تاکنون ۹۷ کارگر ساختمانی در حین انجام کار در خراسان رضوی دچار حادثه شدند.

ابراهیم رضازاده، مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: بیشتر حوادث کار در این استان مربوط به کارگران ساختمانی است و در چهار ماهه ابتدای امسال ۹۷ حادثه حین انجام کار در خراسان رضوی رخ داده که از این حوادث منجر به فوت ۱۰ تن از کارگران شده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها