درگیری و خشونت در پی “امر به معروف”

روز شنبه ۲۶ شهریورماه، دخالت یک فرد تحت عنوان “امر به معروف” به نوع پوشش دو زن در شهر تهران به بروز درگیری انجامید. همچنین در این رابطه دو شهروند بازداشت شدند. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، روز شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱، دخالت یک فرد تحت عنوان امر به معروف در شیوه پوشش دو شهروند در شهر تهران باعث بروز درگیری شد.

بر اساس این گزارش، فرد آمر به معروف که یک زن است، در چگونگی پوشش دو شهروند زن در خیابان دخالت کرده و این اقدام وی، منجر به درگیری میان آنها شده است. زن آمر به بعروف از ناحیه سر مصدوم و دو زن دیگر بازداشت و به کلانتری ۱۵۹ بی سیم در تهران منتقل شدند.

کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.3 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها