بازداشت یک شهروند در سنندج

شامگاه امروز یکشنبه ۲۷ شهریورماه، یک شهروند در سنندج به دنبال شرکت در تجمعات اعتراضی به جان باختن مهسا (ژینا) امینی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، یک شهروند در سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

هویت این شهروند “فرانک رفیعی” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش: این شهروند به دنبال شرکت در تجمعات اعتراضی به جان باختن مهسا (ژینا) امینی در میدان آزادی (اقبال) توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

تجمع امروز یکشنبه ۲۷ شهریورماه شهروندان در سنندج، با دخالت نیروهای انتظامی به خشونت کشیده شده و تعدادی از شهروندان مصدوم و شماری بازداشت شدند.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز که به تهران سفر کرده بود، روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شد. ساعاتی بعد پیکر نیمه جان وی از بازداشتگاه به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد و نهایتا روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، در این بیمارستان جانباخت.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها