بازداشت نازنین حاجی زاده

روز یکشنبه ۲۷ شهریورماه، نازنین حاجی زاده، شهروند ساکن تهران به دنبال شرکت در تجمع اعتراضی به جان باختن مهسا (ژینا) امینی مقابل مجلس شورای اسلامی، توسط نیروهای یگان ویژه حفاظت مجلس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱، نازنین حاجی زاده در تهران بازداشت شد.

خانم حاجی زاده به دنبال شرکت در تجمع اعتراضی به جان باختن مهسا (ژینا) امینی مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران توسط  نیروهای یگان ویژه حفاظت مجلس بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

نازنین حاجی زاده، حدودا ۳۳ ساله، نویسنده و مترجم ساکن تهران است.

تجمع روز یکشنبه ۲۷ شهریورماه شهروندان در تهران، با دخالت ماموران نیروی انتظامی به خشونت کشیده شده و تعدادی از شهروندان بازداشت شدند.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز که به تهران سفر کرده بود، روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شد. ساعاتی بعد پیکر نیمه جان وی از بازداشتگاه به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد و نهایتا روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، در این بیمارستان جانباخت.

لازم به اشاره است، واکنش ها نسبت به بازداشت مهسا (ژینا) امینی به بهانه مقابله با “بدحجابی” و سپس فوت وی در بیمارستان کسری تهران، کماکان از سوی بسیاری از شهروندان و چهره های شناخته شده ادامه دارد. هرانا روز گذشته با انتشار گزارشی به شرح اجمالی تجمعات اعتراضی شکل گرفته در این راستا و به طبع آن، برخورد خشونت آمیز ماموران انتظامی و بازداشت شمار دیگری از شهروندان پرداخته بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.4 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها