بازداشت ۳ شهروند

طی روزهای اخیر، دو دانشجو در شهرهای خرم آباد و رشت و یک شهروند در شهرستان مهاباد در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، طی روزهای اخیر دو دانشجو بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش، سید علی حسینی دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه گیلان، روز چهارشنبه ۶ مهر پس از خروج از دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

همچنین رضا جودکی دانشجوی رشته نوازندگی دانشگاه کردستان، پس از شرکت در مراسم خاکسپاری نیکا شاکرمی در خرم آباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

همزمان خبرگزاری کردپا از بازداشت یک شهروند در شهرستان مهاباد خبر داد.

براساس این گزارش، رسول فرجی، روز دوشنبه ۲۸ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها