آخرین وضعیت محمدمهدی کرمی

محمدمهدی کرمی (کریمی)، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب البرز به ریاست قاضی موسی آصف الحسینی به اعدام محکوم شده و در حال حاضر در ندامتگاه مرکزی کرج بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدمهدی کرمی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در کرج به اعدام محکوم شد.

یکی از وکلای پرونده آقای کرمی در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تایید صدور حکم اعدام برای آقای کرمی توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب البرز به ریاست قاضی موسی آصف الحسینی، از بابت اتهامات «افساد فی الارض از طریق جرایم‌ علیه امنیت کشور، حمله به ماموران بسیجی، اجتماع و‌ تبانی علیه امنیت کشور، انتشار فراخوان‌ علیه نظام در فضای مجازی» از انتقال وی به ندامتگاه مرکزی کرج خبر داد.

محمدمهدی کرمی (کریمی) از متهمان پرونده کشته شدن یک بسیجی به نام روح الله عجمیان است.

قوه قضاییه پیشتر اعلام کرده بود که در رابطه با این پرونده ۱۱ نفر محاکمه می شوند، اما تعداد محکومان طی سه جلسه دادگاه به ۱۶ نفر افزایش پیدا کرده که سه تن از این متهمان به نام های امین مهدی شکراللهی، آرین فرزام نیا و امیرمهدی جعفری کودک-نوجوان هستند.

در خصوص این پرونده طبق اعلام قوه قضاییه ۵ نفر به اعدام محکوم شده اند. هرانا پیشتر موفق به احراز هویت یکی از متهمان محکوم به اعدام این پرونده به نام حمید قره حسنلو شده بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امانوئل

پسماشون ريخته كه ايران چقدر وطن پرست داره