سرکوب خشونت آمیز

امروز چهارشنبه پنجم بهمن ماه،شماری از خانواده زندانیان محکوم به اعدام، در مقابل زندان قزلحصار کرج دست به تجمع اعتراضی زدند. تجمع این شهروندان با برخورد خشونت آمیز ماموران زندان همراه بود که در پی آن شماری از شهروندان معترض زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۱، شماری از خانواده های زندانیان محکوم به اعدام از بابت جرائم مرتبط با مواد مخدر، برای چندمین بار دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع این شهروندان با برخورد خشونت آمیز ماموران زندان همراه بود که بر اساس گزارشات دریافتی هرانا، چند نفر از خانواده زندانی ها در جریان برخورد خشونت آمیز ماموران، زخمی شده اند.

خانواده های نگران در مقابل زندان قزلحصار کرج با سردادن شعارهایی اعتراضی خواستار توقف اجرای حکم اعدام زندانیان شدند.

یک منبع مطلع در گفتگو با هرانا در این خصوص گفت: “در پی ضرب و شتم ماموران تعدادی از شهروندان از جمله سه زن از ناحیه دست دچار جراحت شده اند”.

جزئیات بیشتر این واقعه اعم از تعداد و هویت افراد زخمی شده و همچنین بازداشتی های احتمالی این تجمع اعتراضی، توسط هرانا در دست بررسی است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد

حرومزاده هاا

امانوئل

چقدر دارن تو باطلاقي كه با نفهميه خودشون ساختند، دست و پنجه ميزنند