تایید ابتلای تعدادی از زندانیان در زندان قرچک ورامین به بیماری سل، موجب افزایش نگرانی خانواده زندانیان محبوس در این زندان شده است. مبتلایان به این بیماری در کنار سایر زندانیان نگهداری میشوند و تاکنون اقداماتی برای جلوگیری از شیوع این بیماری در زندان عملی نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، به تازگی ابتلای برخی از زندانیان به بیماری سل در زندان قرچک ورامین تایید شد.

فرزند یکی از زنان زندانی محبوس در این زندان در گفتگو با هرانا ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت مادرش، گفت: “مسئولان زندان تاکنون اقدامی در خصوص قرنطینه و یا تفکیک زندانیان بیمار انجام نداده اند و آنها در کنار سایر زندانیان نگهداری میشوند.”

به گفته وی، مسئولان بهداری این زندان در پاسخ به ابراز نگرانی و اعتراض زندانیان گفته اند که “اگر مبتلا به این بیماری شوید سیستم ایمنی بدنتان با بیماری مبارزه خواهد کرد.”

سل بیماری عفونی است که معمولا روی ریه ها فرد مبتلا اثر می گذارد. این بیماری در مقایسه با سایر بیماری های عفونی، دومین بیماری مرگبار در سراسر جهان شناخته میشود. با توجه به اینکه برخی علائم بیماری سل مانند صرفه های مداوم با بیماری کرونا یکی است، تشخیص نوع بیماری برای زندانیان ممکن نیست. این امر این باعث ایجاد نگرانی میان زندانیان شده است.

هرانا به تازگی با انتشار گزارشی جامع، به نقض گسترده حقوق زندانیان در زندان قرچک ورامین پرداخته است.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها