بلاتکلیفی علی رضایی در زندان تهران بزرگ

علی رضایی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم گذشت بیش از ده ماه از زمان دستگیری، به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی رضایی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، علیرغم گذشت ۳۲۶ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند در خصوص آخرین وضعیت پرونده این شهروند به هرانا اطلاع داد: “علیرغم ارجاع پرونده آقای رضایی به دیوان عالی کشور جهت حل اختلاف در صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده، این مرجع تاکنون اقدامی به عمل نیاورده و او همچنان به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ محبوس است.”

پیشتر کیفرخواست پرونده آقای رضایی از بابت اتهامات ایراد ضرب و جرح مامور و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم بر علیه امنیت ملی صادر و پرونده وی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده بود.

علی رضایی، شهروند ساکن تهران، در تاریخ سیزدهم آذرماه ۱۴۰۱، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی ابتدا به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین و نهایتا به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها