ادریس منبری

ادریس منبری، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ده سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ادریس منبری به حبس محکوم شد.

بر اساس حکمی که اخیرا توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی کرمی صادر و به جوانمیر عبدالهی وکیل مدافع آقای منبری ابلاغ شده، وی از بابت اتهام “تشکیل گروه و دسته‌جات با هدف برهم زدن امنیت کشور” به تحمل ده سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در مهرماه سال جاری، آقای منبری توسط شعبه صد و شش دادگاه کیفری دو شهرستان سنندج به تحمل یک سال حبس تعزیری و چهل ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود.

جلسه رسیدگی به اتهامات آقای منبری در تاریخ نهم مهرماه ۱۴۰۲ در شعبه مذکور بدون حضور این شهروند و وکیل مدافع او برگزار شد.

این شهروند پیشتر در تاریخ بیست و هفتم آذرماه ۱۴۰۱، در رابطه با اعتراضات سراسری سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود واقع در سنندج بازداشت و در بهمن همان سال با تودیع وثیقه آزاد شد.

ادریس منبری، شهروند ساکن سنندج و عضو هیات مدیره انجمن فرهنگی – اجتماعی نوژین است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها