عزیز قاسم زاده، انوش عادلی، جهانبخش لاجوردی، علی نهالی و محمد جواد سعیدی، فعالین صنفی فرهنگیان گیلان، با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، عزیز قاسم زاده، انوش عادلی، جهانبخش لاجوردی، علی نهالی و محمد جواد سعیدی، آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، آزادی هر یک از این افراد با تودیع قرار وثیقه هشتاد میلیون تومانی صورت گرفته است.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۲۶ خردادماه امسال، در ارتباط با برگزاری تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در رشت بازداشت شده بودند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در تاریخ مذکور پرداخته بود.

پس از بازداشت ده‌ها فعال صنفی در جریان این تجمع سراسری، دبیر کل سازمان ملل متحد طی گزارشی در قالب ۱۳ محور، نسبت به گونه های مختلف نقض حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی شهروندان از جمله معلمانی شد که به دلیل استفاده از حق آزادی بیان و شرکت در تجمع‌های مسالمت‌آمیز بازداشت شده اند.

عزیز قاسم زاده، انوش عادلی، جهانبخش لاجوردی، علی نهالی و محمد جواد سعیدی، فعالین صنفی معلمان در استان گیلان هستند. آقایان قاسم زاده و عادلی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و احضار داشته اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها