جانشین فرمانده انتظامی گیلان از بازداشت ۲۲ گردشگر در ارتفاعات لیلاقی شهرستان املش به دلیل آنچه “عاملان تبلیغ فرقه‌ های نوظهور” عنوان کرده است، خبر داد. به گفته وی، متهمان پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، ۲۲ گردشگر در شهرستان املش توسط نیروهای پلیس امنیت بازداشت شدند.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان در این خصوص مدعی شد: این افراد “در قالب” گروه‌های گردشگری، از طریق فضای مجازی فراخوانی منتشر کرده و سپس در جنگل‌های گیلان اقدام به برگزاری “مراسم خرافه‌پرستی، تبلیغ فرقه‌های نوظهور و مصرف مواد مخدر” کرده بودند.

حسین حسن‌پور بدون اشاره به هویت شهروندان بازداشتی، اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با همکاری فرماندهی انتظامی املش، متهمان را در ارتفاعات ییلاقی یکی از روستاهای شهرستان املش شناسایی و بازداشت کردند؛ آنها پس از تشکیل پرونده، در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه و محل دقیق نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

 

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها