رئیس دادگستری جوین، از محکومیت متهمان یک پرونده در این شهرستان به انجام خدمات رایگان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تحت نظارت ریاست بیمارستان جوین، بدل از مجازات حبس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری عصر سبزوار، متهمان یک پرونده در شهرستان جوین به احکام جایگزین حبس محکوم شدند.

بر اساس این گزارش رئیس دادگستری جوین در این خصوص گفت: “مختومه شدن این پرونده قضایی که مربوط به نزاع دسته جمعی بوده و برای بیش از ۲۵ نفر کیفرخواست صادر شده بود، با استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و رضایت تمامی طرفین، انجام شد.”

رضا سیدآبادی ادامه داد: “متهمان، مرتکب تخریب شیشه های داروخانه و درب ورودی شده بودند ولی خسارات وارده به بیمارستان را، جبران کرده و رضایت نیز اخذ نموده بودند. با توجه به همین موضوع، دادگاه با رعایت جمیع جوانب قانونی، متهمان را بر اساس ماده ۶۶ قانون مجازات اسلامی، بجای مجازات زندان به مجازات جایگزین حبس و انجام خدمات رایگان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تحت نظارت ریاست بیمارستان جوین، محکوم کرد.”

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها