رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی، از شناسایی و بازداشت سه متهم به کودک آزاری در تبریز خبر داد. این افراد متهم هستند که کودکی را ترغیب به استعمال دخانیات و مواد مخدر کرده و تصاویر آن را در فضای مجازی منتشر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی، از شناسایی و بازداشت سه متهم به کودک آزاری خبر داد.

محسن محمودی در این خصوص گفت: “برابر رصدهای صورت گرفته و حجم بالای گزارشات مردمی مبنی بر شکوائیه کاربران فضای مجازی از تولید و انتشار تصاویر مربوط ترغیب کودک به استعمال دخانیات و مواد مخدر، با تشکیل پرونده قضائی علیه مرتکبان و پس از انجام اقدامات فنی توسط افسران سایبری، مخفیگاه متهمان در سطح استان شناسایی و مجرمان که پدر کودک و دو نفر از آشنایان وی بودند بازداشت و به اداره پلیس منتقل شدند، پرونده قضایی بر علیه آنان تکمیل و به مرجع قضایی معرفی شد”.

براساس تعریف سازمان‌ جهانی بهداشت، هرگونه بدرفتاری فیزیکی، عاطفی، سوءاستفاده جنسی، غفلت یا رفتار همراه با بی‌توجهی یا بهره کشی که منجر به آسیب واقعی یا احتمالی به سلامت، بقاء، رشد یا کرامت کودک در زمینه‌ روابط یا مسئولیت، اعتماد یا قدرت شود، کودک آزاری محسوب می‌شود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها