امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، فعالین صنفی معلمان دیواندره، علیرغم اتمام قرار بازداشت، کماکان در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده، فعالین صنفی معلمان کردستان – دیواندره، در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برند.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: قرار بازداشت تمدید شده ی این افراد به اتمام رسیده و علیرغم مراجعات خانواده هایشان به اداره اطلاعات سنندج، مسئولان این نهاد امنیتی پاسخ روشنی مبنی بر چرایی تداوم بازداشت این فعالین صنفی به آنها ارائه نداده اند.

به گفته وی؛ این شهروندان طی مدت زمان بازداشت از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده خود نیز محروم بوده اند.

اوائل تیرماه امسال با دستور جباری، دادستان عمومی و انقلاب سنندج قرار بازداشت امید شاه محمدی، هیوا قریشی، پرویز احسنی و کاوه محمدزاده به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید شد.

این شهروندان روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه، توسط نیروهای امنیتی در دیواندره بازداشت و جهت انجام مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شدند.

از میان آنان امید محمدی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت توسط نهادهای امنیتی و قضایی را داشته است.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه پرداخته بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها