تیراندازی نیروهای نظامی به سمت خودروی یک شهروند سوختبر در شهرستان نهبندان واقع در استان خراسان جنوبی، مصدومیت وی را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز جمعه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۱، در پی تیراندازی نیروهای نطامی به سمت یک خودرو در محور نهبندان به سفید آبه، یک شهروند سوختبر دچار مصدومیت شد.

هویت این شهروند ” محمد اردنی” اهل و ساکن نهبندان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “حوالی ساعت ۲ بعد از ظهر جمعه ۱۷ تیرماه، بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به سمت خودروی این شهروند، خودرو منفجر و  راننده آن از ناحیه صورت و دست و پاها دچار سوختگی شدید شده است”.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۱ مجموعا ۲۴۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۹۴ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۳ کولبر، ۳۱ سوختبر و ۴۰ شهروند میشود. ۱۴۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۸۱ نفر کولبر، ۵۱ شهروند عادی و ۱۶ نفر سوخت بر هستند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها