هیمن مام قادری، شهروند بازداشتی اهل بوکان علیرغم گذشت ۱۷ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان ارومیه در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. وی که در زمان بازداشت از ناحیه پا دچار جراحت شده، از رسیدگی پزشکی مناسب محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، هیمن مام قادری، شهروند بازداشتی، کماکان در زندان ارومیه به صورت بلاتکلیفی بسر می برد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “هیمن مام قادری کە در خارج از منزل بازداشت شدە بود، بە هنگام فرار از دست نیروهای امنیتی هدف شلیک آنها قرار گرفتە و از ناحیە پا زخمی شدە است. وی طی روزهای گذشتە جهت درمان به یکی از بیمارستانهای ارومیه منتقل شده اما بدون تکمیل روند درمان به زندان بازگردانده شد. این در حالی است که پزشک بە مسئولین زندان متذکر شدە کە وی نیاز بە جراحی و معالجە مجدد دارد.”

آقای مام قادری روز شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شد. او با پایان مراحل بازجویی به زندان ارومیه انتقال یافت.

تا لحظه تنظیم این خبر، از  اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

هیمن مام قادری پیش از این نیز سابقه بازداشت و  محکومیت توسط نهادهای امنیتی و قضایی را داشته است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها