امروز چهارشنبه ۲۲ تیرماه، چهار شهروند از جمله یک روحانی اهل سنت در شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزاش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱، چهار شهروند توسط نیروهای امنیتی در اشنویه بازداشت شد.

هویت آنها “فرهنگ کرامت (آلانی)” ٢٧ سالە فرزند حسن اهل روستای “سینگان” اشنویه، “ملامحمد طه‌زاده”، امام جماعت اهل سنت روستای “بیمضرته” اشنویه، “عبدالرحمن صادقی” دهیار این روستا و “فرعان ابراهیمی”، عضو شورای روستا عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “بازداشت آقای کرامت بدون ارائه حکم قضایی و همراه با تفتیش منزل صورت گرفته است.”

تاکنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست. به اینحال در این گزارش آمده است که بازداشت آقایان طه‌زاده، صادقی و ابراهیمی در رابطه با پخش یک فایل صوتی از بلندگوی مسجد روستای “بیمضرته” صورت گرفته است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها